wtorek, 20 października 2020

Czytam sobie :)Przed wakacjami zgłosiłam się do akcji "Czytam sobie. Pierwsza klasa". Wraz z 2000 innych placówek na początku października otrzymałam super pakę:)

O akcji

Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także do rodziców i nauczycieli. Minimum 50 000 domów zyska młodego czytelnika, otrzymując bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Nauczyciele dostaną praktyczne wsparcie i pomocne materiały do pracy z pierwszoklasistami na podstawie serii Czytam sobie, a rodzice poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy jej wsparciu nauczycielki i nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania oraz tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Patroni: Biblioteka NarodowaFundacja Powszechnego CzytaniaTVP ABCLustro BibliotekiRYMSWirtualna Polska.


Jeśli nie zgłosiliście się do akcji to nic straconego! Na stronie czytamsobie.pl są scenariusze i materiały
do pobrania!


Ja od siebie dorzucam Wam "raport czytelniczy" - pozwoli na tworzenie pierwszych recenzji i bazę do rozmowy o książkach :)


Przygotowałam także karty "po co czytamy" - możecie na jej podstawie robić burzę mózgów, rysunki, dyskutować, czy zacząć rozmowę o czytelnictwie.Jeśli zainteresował cię mój wpis nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi. 
Jeśli doceniasz moją pracę daj znać w komentarzu. 
Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Nauczyciel Wieczorową Porą , Blogger