środa, 18 września 2019

Razem uratujmy świat!
Wiedzieliście, że olej palmowy może być obecny nawet w majonezie??? Książka "Klub Ochrony Orangutanów Majki. razem uratujmy świat" otworzył mi oczy!  Po zapoznaniu się z nią mogę śmiało powiedzieć, że nie jest zwykła książka dla dzieci. To cała akcja mająca na celu ratowanie świata.Książka opisuje pomysł dziewięciolatki, która postanowiła zrobić coś więcej. Razem z mamą stworzyły profil na Facebooku, który propaguje bojkotowanie zakupu produktów (a jest ich na prawdę wiele) zawierających olej palmowy.
Dodatkowo dziewczynka w szkole założyła KLUB OCHRONY ORANGUTANÓW, gdzie członkowie otrzymali własnoręcznie robione legitymacje :) 

Co znajdziemy w książce?

Przede wszystkim opis przyczyn wycinki lasu i sposoby rozwiązania problemu. Jest także opisana podróż Mai na Borneo przeplatana ciekawostkami o orangutanach (i nie tylko). Są informacje o ośrodku Ketapang, który pomaga orangutanom, o adopcji orangutana Gunung przez Klub (każdy może się przyłączyć), a także opowieść o szczycie klimatycznym ONZ, w którym Maja uczestniczyła.


Dodatkowo znajdziemy super Ekoprzepisy, które są świetną alternatywą dla obecnych przekąsek i słodyczy - Super pomysł na zajęcia kulinarne w klasie!


Jest także rozdział o Eko nawykach - kolejne konkretne przykłady jak pomóc Naszej planecie --> pomysły na zajęcia i lekcje, Karta Członkowska Klubu (każdy może stać się członkiem - w książce znajdziemy informację jak przystąpić do Klubu) oraz Quiz :)

Wydawnictwo Znak przygotowało materiały edukacyjne i scenariusz lekcji do książki Klub Ochrony Orangutanów Majki. Materiały dostępne na stronie internetowej ( zajrzyjcie do strefy nauczyciela).


Maja wystąpiła na szczycie klimatycznym w koszulce z takim nadrukiem
Maja wystąpiła na szczycie klimatycznym w koszulce z takim nadrukiem.


Myślę, że cała akcja jest jest niezwykle pozytywna, niesie wiele ważnych, a także ciekawych treści. I nawet jeśli aktywnie nie będziecie uczestniczyć w wydarzeniu to po przeczytaniu książki "Klub Ochrony Orangutanów Majki" będziecie zwracać uwagę na etykiety kupowanych produktów.


--------------------------

Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa.

Wpis powstał przy współpracy z wydawnictwem Znak Emotikon.


Jeśli zainteresował cię mój wpis nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi. 
Jeśli doceniasz moją pracę daj znać w komentarzu. 


Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Nauczyciel Wieczorową Porą , Blogger