wtorek, 7 maja 2019

Wspieranie koncentracji z Kapitanem Nauką


Koncentracja uwagi to umiejętność skupienia się na jednej rzeczy.
Mózg nie przyjmuje wszystkich informacji z zewnątrz jednakowo. Najpierw dokonuje oceny, następnie analizuje, a na koniec przetwarza. Informacje nieistotne są całkowicie lub częściowo odrzucane, a ważne – najczęściej zatrzymywane w pamięci długotrwałej.Dla koncentracji uwagi bardzo istotne są także miejsce, otoczenie, pozycja ciała, czas do nauki, a nawet pora roku.Gdy tracimy uwagę można wspierać się metodami energetyzującymi: picie wody, rzucie gumy, ruch, humor i śmiech.
Umiejętność skupienia uwagi, podobnie jak inne zdolności umysłu, da się wyćwiczyć za pomocą odpowiednio dobranych technik.


Dziś przedstawię Wam kilka produktów marki Kapitan Nauka, z których często korzystam zarówno w domu (już z 2 latkiem), jak i przede wszystkim w pracy - zarówno indywidualnej jak i grupowej.


Kapitan Nauka w swojej ofercie ma gry edukacyjne, quizy, loteryjki, puzzle i pakiety rozwijające koncentrację i pamięć. Ja jestem zachwycona serią gier edukacyjnychw szczególności polecam: 
  •  Zwierzaki Bystrzaki - różnorodne warianty gry pozwalają na dostosowanie rozgrywki do wieku oraz możliwości uczniów. Pozwalają trenować koncentrację, refleks, spostrzegawczość jak i umiejętności pracy w grupie.

  • Zegar - nauka godzin nie jest łatwa. Wielokrotnie tłumaczę dzieciakom "co i jak" i czasem wskakuje, a czasem nie. Wtedy wyciągam Zegar Kapitana Nauki i w formie zabawy, czasem rywalizacji ćwiczymy dalej. Niby nic niezwykłego, ale trwałe elementy i niezwykle ciekawa grafika dają radę :)
  • Gotowanie - gra posiada aż 12 wariantówDzięki grze dzieci poznają nazwy popularnych produktów, a przy tym będą ćwiczyć pamięć, refleks, spostrzegawczość i koncentrację. Umiejętność współdziałania z innymi graczami przyda się również w nietypowych rozgrywkach. Gra może być także doskonałą inspiracją do rozmów o zasadach zdrowego odżywiania. Kilka anglojęzycznych wariantów rozgrywek wraz z nagraniami mp3 (do pobrania na stronie Kapitana Nauki) na pewno będą sprzyjały nauce języka angielskiego.
Produkty z Kapitan Nauka to sprawdzone materiały, które zawsze są witane przez dzieci z ogromna radością. Dla mnie są świetnym wsparciem - ciekawą propozycją rozgrzewki na początku zajęć (jak 100 zabaw z detektywem Motywem - z mazakiem suchościeralnym, który jest u mnie hitem ;) ), świetną propozycją do szybkich zabaw w grupach (jak Loteryjki), oraz (a teraz częściej), gdy nie mam wystarczająco czasu,by wykonać własne pomoce. 


Wszystkie opisane produkty oraz dużo, dużo więcej znajdziecie na stronie Kapitan Nauka. Serdecznie polecam!

Powyższy post powstał we współpracy z Kapitan Nauka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Nauczyciel Wieczorową Porą , Blogger