sobota, 8 kwietnia 2017

matematyczna pisanka


Propozycja na powtórzenie tabliczki mnożenia z Wielkanocą w tle - karta może służyć do pracy indywidualnej, grupowej, ale także może stać się zabawą dla całej klasy.
Wystarczy materiał (jajo z działaniami i wynikami) pociąć wzdłuż linii i dzieci pracując indywidualnie/ grupowo układają pisankę tak, aby dopasować wynik do działania - wyniki pasujące do działania mają być na sąsiadujących ścianach "puzzla".
Propozycja pracy z większą grupą - klasą:
Wystarczy w opcjach drukowania (plik PDF) zaznaczyć "plakat" oraz określić skalę - np 200%.
Tak to wygląda u mnie:Nauczyciel rozdaje uczniom (mogą także losować) elementy układanki. Jedną kartę pozostawia i kładzie na środku. Pyta kto ma element pasujący do tego położonego na środku. Dziecko, które zgłosi się ma za zadanie udowodnić (czyli rozwiązać działania wspólne dla obu i więcej kart). Jeśli wszystko pasuje do siebie uczeń dopasowuje element do tego/ tych już położonych. Zabawa trwa do momentu ułożenia całej układanki.
Uczniowie mogą omawiane działania zapisywać w zeszycie.
Na koniec układankę można podkleić na większej karcie - brystolu i ozdobić (przy okazji omawiania sposobów ozdabiania jajek i ich nazw). Pięknie ozdobiona pisanka będzie ciekawą dekoracją klasy, czy drzwi do sali :)

Karta z układanką do pobrania tu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Nauczyciel Wieczorową Porą , Blogger